Answer: it will take them 2.22 hours working together.
Step-by-step explanation:
It takes Destiny y 4 hours to file all the daily paperwork. This means that unit rate of Destiny would be
1/4 per hour.
It takes Susan 5 hours to file the same paperwork. This means that unit rate of Susan would be
1/5 per hour.
If they work together, they would work at their own individual rates. This means that their individual rates are additive.
Let t represent the time it will take them if they worked together. Since their combined rate is additive Therefore,
1/4 + 1/5 = 1/t
9/20 = 1/t
t = 20/9 = 2.22 hours
For this we will use formula that is letting us to input: interest rate, starting funds, how often intereset rate is implemented, period we are observing. Formula looks like this:

where M is money, S is starting funds, "i" is interest rate, cp is compounding period and y is number of years. now we express and calculated for both of them and get
M = 318,479 for Patricks investement.
M = 331,482 for Brooklyn.
Which means Brooklyn's method will pay of more.
The dot plot or histogram will be skewed.
The mean is pulled up or down toward the tail.
The mean is affected more than the median.
Sample Response: When there is an outlier in the data set, the dot plot or histogram will be skewed. In a skewed representation, the mean is pulled up or down toward the tail of the data. Therefore, skewed data affects the mean more than the median.
So ram had 10 chocolates and i had 30 chocolates
because 1:3= 10:30
=> 4= 40