Answer: D) 
Step-by-step explanation:
As per given , we have
Sample size : n= 15
sample mean : 
Sample standard deviation: s= $20
Since population standard deviation is unknown , so we use t-test.
Significance level for 95% confidence : 
Critical t-value :
[Using students' t-value table]
Required 95% Confidence interval :-

Hence, the required 95% confidence interval for the mean amount its credit card customers spent on their first visit to the chain's new store in the mall assuming that the amount spent follows a normal distribution.:

Graph B represents the function g(x)=x^3-2 Graph C represents the function h(x)=2x^3
Answer:
y:3
y/3:1
She can make y/3 cards in one minute
Step-by-step explanation:
A) Gavin’s drinks altogether cost £9.00
1.50+2.50x3
=1.50+7.50
=£9.00
b) Lian gets back £3.50
1.50+2.00+3.00
=6.50
10.00-6.50=£3.50