Answer:
Please see attachment
Step-by-step explanation:
Please see attachment
Answer: $ 4,515
Step-by-step explanation:
The cost of the car she wanted to buy = $35,550
Her savings = $20,700
That means she needs( $35,550 - $20,700) more in order for her to buy the car.
Amount borrowed from the finance company = $35,550 - $20,700
= $ 14,850
Since she now owes the financial company a total of $19,365, then the interest accrued by the loan she borrowed is given by:
$19,365 - $ 14,850
= $4,515
So then n=number of long distance calls, then add the flat rate
long distance cost=number of calls times cost per clll or n times 0.42 or 0.42n
the flat rate is 24
so total is c so
c=24+0.42n
Hello, there!
5/4 = 1.25
So, we know that the answer is not A or B.
1.25 = 125%
Now, we know that the answer is not D ether.
So, the answer must be C.
I hope I helped!
Let me know if you need anything else!
~ Zoe
(13-0.25x4)(12+4x4)=2,464
(13-0.25x5)(12+4x5)=3,845
(13-0.25x6)(12+4x6)=2,845
so your answer is 3,845 because if Hirome sells them for $11.75 he makes $3845 if Hirome sold them for $11.50 he makes $2845.80 and if he sold them for $12.00 he would make $2464.00