A student has an allowance of $20 a week. He wants to buy lunch at school for $3.50 everyday. Does this student have enough mone
y to buy lunch for the week?
1 answer:
Answer:
no
Step-by-step explanation:
in a 7 day week, he would need $24.50
You might be interested in
Answer: 4
step by step explanation: 3+1=4
43.66 minutes
4^2*5+20*x-x^2/2=0
Or
Initial volume of water plus rate of water in minus rate of water out
The answer is D on E2020!! I just took the test, you can trust this answer
Ther will be 40 eights. Hope this helps!