Answer:
$1,630
Step-by-step explanation:
Assistant 2 hours: 80-40-25 = 15
YOU: 22 x 40 = $880
ASSISTANT 1: 15 x 25 = $375
ASSISTANT 2: 10 x 15 = $150
880+375+150 = $1,630
Hey there!
Divide 200 by 25.
200/25= 8
She is running an average of 8 m/s. (that's how we represent meters per second)
I hope this helps!
~kaikers
Solution:
we are given with
Today the price of a Jeep is $25,000. In 1970, the price was $5,000.
So we can write
The price of a Jeep, today = $25,000
The price of a Jeep,in 1970 = $ 5,000
Relative Price means price of a good relative to other. Its a ratio of the two goods times 100.

Hence the price relative is $500/-
His end mileage minus his starting mileage will give us the total number of miles he traveled. 28017-26645=1372 miles traveled.
We can divide that by his average mpg to figure out how many gallons of gas he bought:
1372/48 = 28.583 gallons.
Now divide the amount he paid by this to get the price per gallon:
62.28/28.583 = $2.179 per gallon of gas.
Answer:
1) Juans claim is incorrect. The correct experimental probablilty is 2/9
Step-by-step explanation: