Answer:
There is an 85.5% probability that both stages meet specifications.
Step-by-step explanation:
We have these following probabilities:
A 90% probability that the first stage meets specifications.
If the first stage meets specifications, a 95% probability that the second stage also meets specifications.
What is the probability that both stages meet specifications?
This is the multiplication of these probabilities. So:

There is an 85.5% probability that both stages meet specifications.
Answer: 56 degree
Explanation:
2x + 16 + 3x + 2 + 2x + 2x = 180 (straight angle)
9x + 18 = 180
9x = 162
x = 162/9
x = 18
But WSV = 3x + 2
And x = 18
=> 3(18) + 2
=> 54 + 2 = 56
Answer:
1259.76 square feet.
Step-by-step explanation:
Sorry, I don't know how to explain, I just automatically knew the answer. Hope it helps!