I would go with d .... If not it would be c...
Really hope I help but I would choose d
Thank you for your question!
In order to get the cost of 1 kg of cabbage, divide the cost by the quantity:
1.20/2.5
0.48
Now, multiply the amount for 1 kg to 3.75, because you need 3.75 times the amount.
0.48 * 3.75
1.80
So, it would cost 1.80 pounds for 3.75 kg.
Hope this helped!
Answer:
The answer:
<W and <Z
<X and <Y
<W and <X
Step-by-step explanation:
Answer:
$14
Step-by-step explanation:
35/20 = 1.75
8*1.75 = 14