Let x be the number of members in Daniel's tennis team.
The amount made = $582.85
Expenses (food and drinks) = $64
Balance remaining for sharing = 582.85 - 64 = $518.85
Amount received by each player = (amount made - Expenses)/Number of members = 518.85/x
77 million to 200.2 millionFrom 77 million it becomes 200.2 million.It is very noticeable that it increased we only need to identify the number that has increased.=> 200.2 - 77 million = 123.2 millionNow, let's find the increase rate:=> 123.2 million / 200.2 million = 0.62Now let's convert this to percentage=> 0.62 * 100% = 62%<span>
</span>
Answer:
the answer is BBBBBBBB
Step-by-step explanation:
Answer:
Noah
Step-by-step explanation:
75%*10=7.5
25%*30=7.5
The answers are both 7.5, which are equal