Answer:
3) 0.326
Step-by-step explanation:
Total Number of surveyed households =125
We want to determine the probability that a randomly selected household would have a laptop given that it does not have a tablet.
Written in Probability notation: P(Laptop|No Tablet)

The correct option is C,
23-11=12
She spent $12 on notebooks, and she bought six notebooks.
12/6=2
Each notebook costed $2.
Answer:
Justin worked as a babysitter 8 hours and worked as a lifeguard 2 hours last week
Step-by-step explanation:
Let
x ----> number of hours worked as a babysitter last week
y ----> number of hours worked as a lifeguard last week
we know that
----> equation A
----> equation B
Solve the system by substitution
Substitute equation B in equation A

solve for y



Find the value of x

therefore
Justin worked as a babysitter 8 hours and worked as a lifeguard 2 hours last week
<span>There are 24 who like both rock and country. There are 8 who like all 3 types, and these eight have been counted under the 24. This means that the number who like rock and country but not jazz is 24 - 8 = 16.
We are given a total of 155 who like country. We subtract the 16 who like both rock and country, and are left with 139 people who like country but not rock. (It does not matter whether they like jazz or not).
The probability is 155 out of the total of 500, so 155/500 = 31/100 = 0.31.
</span>
<span>Let be A =a3b +9a2b2-4ab5, and B=a3b-3a2b2+ab5,so the difference can be defined as A - B =a3b +9a2b2-4ab5 -(a3b-3a2b2+ab5), when there is negative sign in front of the parathesis, all the inside signs must change: that is as follow: A- B= a3b +9a2b2-4ab5 - a3b + 3a2b2 - ab5= a3b-a3b +9a2b2+3a2b2-4ab5- ab5= 12a2b2 -5ab5, the fist term has 2+2=4, as a degree,the second term has 1 +5 =6, so the true answer : The difference is a binomial with a degree of 6</span>