Answer: 
Step-by-step explanation:
According to the given information, we have
Sample size : n= 50


Since population standard deviation is unknown, so we use t-test.
Critical value for 95 percent confidence interval :

Confidence interval : 

Required 95% confidence interval : 
Answer:
Your answer should be AC=2DF=34
Step-by-step explanation:
First, the ratio is 3:5. which means 3 redfish for every 5 bluefish. Since there are 20 bluefish, that means that is 4x more than 3:5. The total number of redfish are 12.