Well there's 10 minutes in the second part so first 48/2 is 24. Now 24/4 (since there's 4 people so far) is 6, now 6*6 because there's now 6 people in total so the final answer is 36 in 5 minutes
Answer:
7/11 of the Pizza was left for Zachary.
Step-by-step explanation:
Zachary had 1 - 4/11
= 11/11 - 4 /11
= 7/11.
Based on the given above, we can use the following:
Taxable income in 2005 = $500,000
Corporate income tax rate = 5%
To solve for the state income tax of RedBall Production, we
can simply get the product:
$500,000 * 5% = $25,000
If score of 3,540 points is 2 standard deviations above the mean score of 3,110, then:
3,110 + 2 s= 3,540
2 s = 3,540 - 3,110 = 430
s = 430 : 2
s = 215
Answer: A) The standard deviation is 215.