Did you get an answer? I thought it was lump sum, but i don't know which option
Answer:
$93.75
Step-by-step explanation:
The computation of the total cost of order is shown below:
The Cost of 8 pounds of Pepperoni is
= 8 × $3.15
= 25.2
The Cost of 15 pounds of cheese is
= 15 × $1.85
= $27.75
The Cost of 12 pounds of sausage is
= 12 × $3.40
= $40.8
So, The total cost is
= $25.2 + 27.75 + $40.80
= $93.75
Answer:
Yes he has enough fence to go round the flower bed.
Step-by-step explanation:
1 yard = 3 feet
25 feet = 25/3 = 8.33 yards
Yes he has enough fence to go round the flower bed.
P(82 - q < x < 82 + q) = 0.44
P(x < 82 + q) - P(82 - q) = 0.44
P(z < (82 + q - 82)/7.4 - P(z < (82 - q - 82)/7.4) = 0.44
P(z < q/7.4) - P(z < -q/7.4) = 0.44
P(z < q/7.4) - (1 - P(z < q/7.4) = 0.44
P(z < q/7.4) - 1 + P(z < q/7.4) = 0.44
2P(z < q/7.4) - 1 = 0.44
2P(z < q/7.4) = 1.44
P(z < q/7.4) = 0.72
P(z < q/7.4) = P(z < 0.583)
q/7.4 = 0.583
q = 0.583 x 7.4 = 4.31
Answer:
11.75 feet
Step-by-step explanation:
17 times 12 = 204 inches
204 - 63 = 141 inches
141/12 = 11.75 feet