Cu = 63.546
N= 14.001 g/mol
O= 15.999 g/mol * 3 = 47.997
Copper (II) Nitrate has a MW of 125.544 g/mol
6.25 x 125.544
= 784.65 <--- is your answer, if there were was a multiple choice or not :)
a scale-model mound made of the same materials that make the real hill
Answer:- 
Solution:- It is a volume unit conversion problem where we are asked to convert the volume from
to microliters.
We know that:
= 1 mL

and, 
Let's use these conversions factors for the desired conversion using dimensional as:

= 
So, the answer is
.
Answer:
92.65256 cm^3
Explanation:
To find this, we can simply multiply all three dimensions to get the answer in cubic centimeters, and we get the answer above. If you want to be more specific, we can go by the sigfig rule and the answer would be rounded to 93 cm^3.