Answer:
Parasitisme.
Explanation:
ini berkaitan dengan Biology bukan Chemistry. Parasitisme bermaksud satu organisma yang berinteraksi dengan organisma lain dan mendapat keuntungan manakala organisma yang terlibat dengan interaksi tersebut mendapat keburukannya.
Answer: There will be 9.9632 × 10⁻¹⁸ moles of Copper in 6,000,000 atoms of Copper.
1) Chemical equation
Cu + 2AgNO3 ---> Cu (NO3)2 + 2Ag
2) molar ratios
1 mol Cu: 2 moles AgNO3 : 1 mol Cu (NO3)2 : 2 mol Ag
3) Convert 12. 83 * 10^23 atoms of Cu in moles
12.83 * 10 ^ 23 atoms / (6.02 * 10^23 atoms / mol) = 2.131 mol Cu
4) Use the proportions
2.131 mol Cu * 2 mol Ag / 1 mol Cu = 4.262 mol Ag
5) Use the atomic mass of silver to convert 4.262 mol in grams
mass = number of moles * atomic mass = 4.262 mol * 107.9 g / mol = 459.9 grams
Answer: 459.9 g