Answer:
Blue 7/17 = Nearly 0.41
Red 6/17= Nearly 0.35
4/17= Nearly 0.23
Step-by-step explanation:
The Probability is 13/17 if im wrong then sorry i havent done this in a while
1st Avenue would be more difficult because it’s rise and run is for every one foot forward it is 3 feet up. Meanwhile avenue 16th would start at (3,1) and the rise and run would be for every 3 feet it would go up 1 foot.
Given that the basket of watermelons sells for $9 before tax and the tax rate is 9%.
The tax on the basket of watermelons is given by

Therefore, the total price Tiffany pays for the basket of watermelons is $9 + $0.81 = $9.81
Answer:
80.67 hours
Step-by-step explanation:
Data provided in the question:
The number of weekly hours worked :
78 85 82 79 77 82 81 82 81 81 82 78
total number of observations = 12
Now,
Mean = (Sum of all the data values) ÷ (Total number of data values)
or
Mean = ( 78 + 85 + 82 + 79 + 77 + 82 + 81 + 82 + 81 + 81 + 82 + 78 ) ÷ 12
or
Mean = 968 ÷ 12
or Mean = 80.67 hours