Answer:B When one bulb burns out, all the others lights stay lit.
Explanation:
Answer:

6000
1.2 J

Explanation:
I = Current = 1 A
t = Time = 2 ms
n = Number of electrocyte
V = Voltage = 100 mV
Charge is given by

The charge flowing through the electrocytes in that amount of time is 
The maximum potential is given by

The number of electrolytes is 6000
Energy is given by

The energy released when the electric eel delivers a shock is 1.2 J
Equivalent capacitance is given by

The equivalent capacitance of all the electrocyte cells in the electric eel is 
Solution for the problem is:
Total momentum before collision is always equal to total
momentum after collision. So note that:
Momentum of car A = 5000 x Xm/s
Momentum of car A + B = 15,000 x 2m/s
So combining the two, will give us the equation:
15,000/5,000 = 3
3 x 2 =6m/s