A) Magnets can attract through solid materials.
Answer:
=37.83783784
Explanation:
Find the total sum of all coins,
which is 37, take the number of pennies and the total of all coins put in parenthesis( 14/37) like so and than * times them by 100
you equation should look like this
(14/37)* 100= and than the answer shown above should be the one you received. I have checked this with multiple calculators, it should be accurate.
Answer:
- 0.0249% Sb/cm

Explanation:
Given that:
One surface contains 1 Sb atom per 10⁸ Si atoms and the other surface contains 500 Sb atoms per 10⁸ Si atoms.
The concentration gradient in atomic percent (%) Sb per cm can be calculated as follows:
The difference in concentration = 
The distance
= 0.2-mm = 0.02 cm
Now, the concentration of silicon at one surface containing 1 Sb atom per 10⁸ silicon atoms and at the outer surface that has 500 Sb atom per 10⁸ silicon atoms can be calculated as follows:

= - 0.0249% Sb/cm
b) The concentration
of Sb in atom/cm³ for the surface of 1 Sb atoms can be calculated by using the formula:

Lattice parameter = 5.4307 Å; To cm ; we have
= 

= 
The concentration
of Sb in atom/cm³ for the surface of 500 Sb can be calculated as follows:

= 
= 
Finally, to calculate the concentration gradient



Entropy Change is calculated by (Energy transferred) / (Temperature in kelvin)
deltaS = Q / T
Q = (mass)(latent heat of fusion)
Q = m(hfusion)
Q = (500g)(333J/g) = 166,500J
T(K) = 32 + 273.15 = 305.15K
deltaS = 166,500J / 305.15K
deltaS = 545.63 J/K
You need to attach the article or tell us the title of it