An electric conductor is an element with free electrons in its outer orbit
Using the a=vf-vi divided by tf-ti:
A is acceleration
Vf is final velocity- 330
Vi is intial velocity-30
Tf is final time-15
Ti is initial time-0
A = 330-30 divided by 15-0
A = 300 divided by 15
A= 20 m/s^2
Hope this helps
Ok so it would be late and the relative velocity would be 190 m/s because 200 m/s - 10 m/s is 190 m/s. Hope this helps.
As we know that range of the projectile motion is given by

here we know that range will be same for two different angles
so here we can say the two angle must be complementary angles
so the two angles must be

so it is given that one of the projection angle is 75 degree
so other angle for same range must be 90 - 75 = 15 degree
so other projection angle must be 15 degree