If a pair of shoes costs $52.50 including a 7.25% tax, what is the original cost of the item before taxes are added? No other sy
mbols other than the number rounded to the second decimal.
1 answer:
Answer:
56.31
Step-by-step explanation:
A 7.25% tax is $3.81
52.50-3.81+48.69
Hope it helps!
You might be interested in
It has one solution. when discriminant=0, tangent to the curve( means touches at one point ) hence one solution.
P(E)= 29/100 * 49/100 = 0.1421= 14.21%
They are now 35 birds sitting in a tree.
Answer:
(10, ∞)
Step-by-step explanation:
i got you
big brain