answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Juliette [100K]
2 years ago
6

320miles on 34 gallons in simplest form

Mathematics
2 answers:
Alborosie2 years ago
8 0

Answer:

9 and 2/5 gallons

Step-by-step explanation:

34 x 9 gallons = 306 miles

14 / 34 = 4/10 of the gallons

4/10 simplified = 2/5

Answer: 9 2/5

densk [106]2 years ago
3 0

Answer:

9 and 2/5 gallons

Step-by-step explanation:

320 miles on 34 gallons in simplest form is 9 and 2/5 gallons.

Give the other person brainliest

You might be interested in
David has twice as many cousins as Becky.
Sonja [21]

Answer:

24 cugini

Step-by-step explanation:

6x2=12

12x2=24

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which linear inequality is represented by the graph? y ≤ 1/2x + 2 y ≥ 1/2x + 2 y ≤ 2/3x + 2 y ≥ 2/3x + 2
patriot [66]
Post the graph and I can help
6 0
1 year ago
Read 2 more answers
Sanya noticed that the temperature was falling at a steady rate of 1.4 degrees every hour after the time that she first checked
kakasveta [241]

Answer:A not b or c or d A!!

Step-by-step explanation:

4 0
1 year ago
Read 2 more answers
A school cafeteria sells milk at 25 cents per carton and salads at 45 cents each. one week the total sales for these items were
denis-greek [22]

solution:

Lets start with the most amount that could have been sold.......using guess and check, we can figure out that 290 salads could have been sold, while 8 cartons of milk would have been sold.

The least amount of salads that could have been sold were none.

so,

you have  0<s<290

at least none were sold, and at most 290 were sold

but I do believe you are missing part of the question


4 0
2 years ago
Noor wants to spend less than $20 on condiments. Each kilogram of salt costs $1.50, and each kilogram of pepper costs 2.50.
nata0808 [166]

Answer:

1.5s+2.5p<20

Step-by-step explanation:

Multiply by each kilo and then make sure it adds up to less than 20!

3 0
2 years ago
Other questions:
  • At a carnival, single rides cost $2 each, and all day ride passes cost $15. The total revenue for the day was $2,960. Which equa
    6·2 answers
  • A standard shower head in Marty's house dispenses 7 gallons of water per minute. Marty changed this shower head to an energy-sav
    13·2 answers
  • A carnival game allows a group of players to each draw and keep a marble from a bag. The bag contains 5 gold marbles, 25 silver
    13·2 answers
  • Which of the following values for m proves that 2m + 2m is not equivalent to 4m2?
    15·2 answers
  • Round 3,872.3155 to the nearest hundred
    11·1 answer
  • The two lines graph below are not parallel how many solutions are there to the system of equations
    13·2 answers
  • How to factor quadratics like <br> 2<br> 3x^+31x+36
    14·2 answers
  • Which is the graph of linear inequality 6x + 2y &gt; –10? On a coordinate plane, a dashed straight line with negative slope goes
    7·1 answer
  • The farm's owner wants to increase the income from the sale of strawberries to at least $70,000 per year. What change would you
    5·1 answer
  • On an assembly line, 1/5 of an item is made in 3/4 of an hour. What is the unit rate?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!