Given:
Annual salary average: $22,040
Annual Social security benefit: 42% of salary average
Monthly bill: $1,375
$22,040 x 42% = $9,256.80 per annum
$9,256.80 / 12 mos = $771.40 per month
$1,375 – 771.40 = $603.60
Since, Christina only receives $771.40 per month from her Social Security benefit, she has to take $603.60 from her savings each month to help pay her monthly bill of $1,375.
<span>
</span>
Answer:
its not a right angled triangle
Step-by-step explanation:
this is because it doesnt follow the rule of pytagorous theorem
Answer: The constant proportionality is 1.66666666667.
All you had to do is divide them.
If you find this helpful ad me as brainlist please and thank u.
3 cars will occupy 5 employees and 8 cars will occupy 4 employees.