Answer:
0.025
Step-by-step explanation:
-This is a conditional probability problem.
-Let L denote lens defect and C charging defect.
#We first calculate the probability of a camera having a lens defect;

#Calculate the probability of a camera having a charging defect:

The the probability that a camera has a lens defect given that it has a charging defect is calculated as:

Hence, the probability that a camera has a lens defect given that it has a charging defect is 0.025
Answer:
$16,264
Step-by-step explanation:
.07(15200)=1064
1064+15200(original price)=16264
Answer:
0.717 or 71.7%
Step-by-step explanation:
P(M) = 0.852
P(D) = 0.759
P(M or D) = 0.894
The probability that a randomly selected American has both medical and dental insurance is given by the probability of having medical insurance, added to the probability of having dental insurance, minus the probability of having either insurance:

The probability is 0.717 or 71.7%.
Answer: If you are wondering how much he has left, there are 4/25 strawberries left
Step-by-step explanation:
Answer:
Linear
For an increase of 1 in the x-value, what is the increase in the y-value? 2