<span>Bit level for a CCD (Charged coupled device) with a greatest possible pixel value of 4095:The relationship between the bit level and pixel value is given as:pixel value = 2^bit level.Most charged coupled devices (CCDs) have 8-bit, 16-bit, 32-bit levels.Using simple mathematics, we can see that 2^12 = 4096.Since the maximum number of pixels is 4095, the bit level is 12., i.e. the CCD has 12-bit level.</span>
Answer:
v = 1/3 m / s = 0.333 m / s
in the direction of the truck
Explanation:
The average speed is defined by the variation of the position between the time spent
v = Δx / Δt
since the position is a vector we must add using vectors, we will assume that the displacement to the right is positive, the total displacement is
Δx = 20 - 15 +20
Δx = 25 m
therefore we calculate
v = 25/75
v = 1/3 m / s = 0.333 m / s
in the direction of the truck
It is required an infinite work. The additional electron will never reach the origin.
In fact, assuming the additional electron is coming from the positive direction, as it approaches x=+1.00 m it will become closer and closer to the electron located at x=+1.00 m. However, the electrostatic force between the two electrons (which is repulsive) will become infinite when the second electron reaches x=+1.00 m, because the distance d between the two electrons is zero:

So, in order for the additional electron to cross this point, it is required an infinite amount of work, which is impossible.
A. a<span> = 1.3 m/s^2</span><span>; </span>FN<span> = 63.1 N</span>
Answer:

Explanation:
Given that
Length= 2L
Linear charge density=λ
Distance= d
K=1/(4πε)
The electric field at point P



So

Now by integrating above equation
