Answer: The empirical formula of the compound is 
Explanation:
Empirical formula is defined formula which is simplest integer ratio of number of atoms of different elements present in the compound.
Percentage of iron in a compound = 36.76 %
Percentage of sulfur in a compound = 21.11 %
Percentage of oxygen in a compound = 42.13 %
Consider in 100 g of the compound:
Mass of iron in 100 g of compound = 36.76 g
Mass of iron in 100 g of compound = 21.11 g
Mass of iron in 100 g of compound = 42.13 g
Now calculate the number of moles each element:
Moles of iron=
Moles of sulfur=
Moles of oxygen=
Divide the moles of each element by the smallest number of moles to calculated the ratio of the elements to each other
For Iron element = 
For sulfur element =
For oxygen element = 
So, the empirical formula of the compound is 
Carbon has the highest ionization energy as its energy 1086KJ\Mol and the rest are between 500 and 800.
Moss leaves and fish are different in that, the moss leave is a producer, that is, it produces its own food through photosynthesis while the fish is a consumer, it feeds on foods that are not produced by it.
Both moss and fish are the same in the sense that both have cell as their basic unit of life, that is, they both possess cells.
The two substances have different densities. Density can be affected by the temperature of a substance. Since they have to same volume but weigh differently, they have different densities. Remember, density = mass/volume
The most likely explanation for this observation is C. his car has turned on more pistons to provide the extra energy needed to accelerate.
When cruising, hybrid cars are able to employ electrical energy to drive the car. Moreover, even if a vehicle is not a hybrid, a greater amount of fuel is consumed when one accelerates because the vehicle has to generate a force larger than the force of air resistance in order for it to accelerate. This increased demand of force reduces the vehicle's fuel economy.