I think the answer is (4) different molecular structures and different properties. Both structure are crystal. The structure of graphite is organized in layers. And structure of diamond is a strong network of atoms. Also due to the different structures, they have different properties.
Answer : The percent difference between the ideal and real gas is, 4.06 %.
Explanation : Given,
Ideal pressure (true value) = 49.3 atm
Real pressure (measured value) = 47.3 atm
The formula used to calculate percent difference is :
Percent difference = 
Percent difference = 
Percent difference = 4.06 %
Therefore, the percent difference between the ideal and real gas is, 4.06 %.
Explanation:
The given reaction equation will be as follows.

Now, number of atoms on reactant side are as follows.
Number of atoms on product side are as follows.
Therefore, this equation is balanced since atoms on both reactant and product sides are equal.
Thus, we can conclude that there is one sulfur atom in the products.
[H+] in first brand:
4.5 = -log([H+])
[H+] = 10^(-4.5)
[H+] in second brand:
5 = -log[H+]
[H+] = 10^(-5)
Difference = 10^(-4.5) - 10^(-5)
= 2.2 x 10⁻⁵
The answer is A.