Answer:Josiah's results are more likely to be close to the predicted results because he had a smaller number of possible outcomes.
Step-by-step explanation:
They use about 26.56 packages of paper in a week.
If you had 4 boxes of cereal and each costs $2.40, the total cost would be $9.60 (2.40×4).
The total cost of the bananas and the cereal cost $10.11. To find how much the 3/4 of bananas cost, simply subtract $9.60 away from $10.11 (10.11-9.6), which gives you $0.51.
The question asks for 1 pound of bananas but you only have the cost of 3/4. So, divide your cost by 3 to give you the cost of 1/4. (0.51÷3), which gives you $0.17.
The last step is to multiply this answer by 4 because 4/4 will result in a whole, or in this case, one pound (0.17×4) and thus gives you the cost $0.68 for one pound of bananas.
(please correct me if I'm wrong, hope this helped c: )
After 20 minutes Clint is on page = 151
After 45 minutes Clint is on page = 181
Time slot =
minutes
Difference in pages in 25 minutes =
pages.
Lets suppose Clint is reading each page at same pace.
So , In 25 minutes, he can read = 30 pages
In 1 minute he can read =
pages
Initial time is 20 minutes, so he can read the number of pages in 20 minutes = 
So, number of pages Clint read prior to study hall were =
pages.